Mikulášská besídka aneb S čerty jsou i žerty II.

09.12.2009 20:44

Loňský první ročník tzv. Mikulášské besídky se velice vydařil, proto i letos Rodinné a mateřské centrum pro děti podobnou taškařici uspořádalo. Konkrétně to bylo v neděli 6. 12. 2009, opět v sále Obecního hostince a naše akce znovu nesla název „S čerty jsou i žerty“. Protože s našimi dětmi, toho večera převlečenými za nejrůznější čerty a čertice, opravdu žerty jsou!

V sále děti přivítal náš dvorní DJ Radim Cvrček, který pro ně měl připravené samé oblíbené hitovky, takže se dítka mohla hned od počátku vrhnout do tance. A u tance i zůstala, neboť následovala tři vystoupení, a všechna taneční! S prvním vystoupili prvňáčci a děvčata ze Základní školy, druhé krásné vystoupení nám předvedly děti z Mateřské školy. No a na závěr vystoupili opět školáci se svým skutečně čertovským a trochu i strašidelným tancem. Za chvíli poté se na pódiu objevil ten celé odpoledne vyhlížený a očekávaný Mikuláš! Samozřejmě nepřišel sám, ale se svým věrným druhem čertem a za doprovodu dvou andělů. Mikuláš za jejich asistence rozdal balíčky sladkostí a ovoce všem hodným dětem – takže vlastně opravdu všem, protože jiné děti ve Lhotě ani nemáme! :-) Alespoň tak jsme to tvrdili přítomnému čertovi, který na děti občas zkoušel pouštět hrůzu.

Po této mikulášské návštěvě se opět rozjela dětská diskotéka, takže se mohlo tančit a skotačit až do večera, což většina dětí přivítala s povděkem. Jenom škoda, že oproti loňskému roku byla díky nemocnosti letos nižší účast v řadách dětí. A tak aspoň doufejme, že těm, kteří se mohli zúčastnit, se náš letošní Mikulášský rej líbil a zůstanou nám věrní i v příštím roce.

Za lhotecké maminky bych ráda poděkovala hlavně Míše Šiklové, která si po zkušenostech z loňského ročníku vzala na starost i přípravu toho letošního. Zároveň děkujeme dětem i paním učitelkám za krásná vystoupení, Obecnímu úřadu za finanční příspěvek a velké díky směřuje i Pithartovým, kteří věnovali jablíčka dětem do balíčků.

A jelikož toto byla s největší pravděpodobností poslední letošní akce, dovolte, abych jménem maminek popřála všem krásné Vánoce plné radosti a štěstí a hodně zdraví a spokojenosti do roku 2010. Děkujeme za přízeň a těšíme se na shledanou při nějaké z dalších akcí v příštím roce!

PK

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Rodinné a mateřské centrum Lhota pod Libčany

Lhota pod Libčany 57 50327 IČO: 22737791

rmc-lhotapodlibcany@seznam.cz