Rodinná drakiáda - III. ročník

16.11.2010 04:35

Tak jsme se zase po roce sešli v sobotu 23. 10. 2010 na fotbalovém hřišti ve Lhotě pod Libčany na již 3. ročníku Rodinné drakiády. Počasí bylo téměř srovnatelné s tím loňským, tudíž bylo krásně sluníčkově, ale vítr aby pohledal. Už to začíná být takřka specialitou naší drakiády - mohla by se možná tedy přejmenovat na drako-olympiáda, protože jednou z nezbytných součástí akce se stává běh na krátké tratě, aby se povedlo dostat dráčky do vzduchu! :-) Nutno ale říct, že tatínkové i maminky se s tímto faktem i letos statečně vyrovnali a téměř všechny letošní dračí účastníky (bylo jich celkem 32) jsme za letu viděli, i když některé opravdu jen na chvilku.

Pro děti, kterých za námi tentokrát dorazilo 40 (pro úplnost uvádíme i počet dospěláků, kterých bylo 35), byly kromě samotného pouštění draků připraveny dvě soutěže - u prvního stanoviště měly děti za úkol prokličkovat připravenou slalomovou dráhu s trakářkem naloženým dýní a u druhého stanoviště na ně čekaly tři různě velké koše, do kterých se dítka trefovala malými okrasnými dýněmi a kaštany. Samozřejmě, že si všechny děti za takové velké výkony zasloužily i sladkou odměnu! Pro rodiče, tedy zejména maminky, byly také připraveny odměny - mělo se soutěžit ve vyřezávání dýní, hodnotit se mělo dokonce ve třech kategoriích - nejveselejší, nejoriginálnější a nejvtipnější dýně. Ovšem tuto soutěž se nám nakonec nepodařilo uskutečnit, jelikož všechny přítomné maminky na hřiště dorazily bez dýně a nechaly jejich vyřezávání na doma! No, pro letošek odpuštěno a budeme doufat, že při příští drakiádě bude na hřišti zase vesele "zadýňováno". :-)

Takže, jak už jsem naznačila, hodnocení tentokrát probíhalo pouze mezi draky. Těch doma vyrobených, kterých se vyhodnocení týkalo, bylo celkem 11. Cenu za 3. místo si odnesli Koudelkovi s drakem Soptíkem, 2. místo za draka Sluníčko připadlo rodině Kalenských a 1. místo za krásného draka Motýlka získali Šmídovi. My touto cestou ještě jednou gratulujeme!

Na sklonku tohoto "dračího" odpoledne jsme opět vypouštěli létající přáníčka - záležitost, která děti tolik nadchla při loňském ročníku naší drakiády! Letos jsme přáníčka měli různobarevná, na nebi to vypadalo úchvatně! I když je pravda, že díky větru, který se ke konci akce přece jenom objevil, jsme se pohledem na letící barevná přání měli možnost kochat jen chvilku, než nám odlétla z dohledu. Ale nevadí, určitě si to zase někdy s dětmi zopakujeme!!!

Ještě bych ráda poděkovala maminkám za napečené dobrůtky pro děti, Kačce Holické a Martině Zajíčkové za velkou pomoc při organizaci, Marušce Pithartové za pomoc u soutěžních stanovišť, ale hlavně všem, kteří za námi i na letošní drakiádu přišli. Moc díky za podporu a budeme se těšit na shledanou na nějaké z našich dalších akcí.

PK

—————

Zpět


Kontakt

Rodinné a mateřské centrum Lhota pod Libčany

Lhota pod Libčany 57 50327 IČO: 22737791

rmc-lhotapodlibcany@seznam.cz