Rozloučení s létem

07.10.2010 00:01

Dva poslední roky jsme se vždy v září s dětmi sešli na zahradě u lhotecké Mateřské školky u příležitosti oslav nových herních prvků na „školkové“ zahradě. Letos zde sice žádné nové prvky nepřibyly, nicméně tuto nově vznikající tradici jsme nechtěli porušit a proto RMC společně s MŠ zorganizovalo pro děti v pátek 24. 9. 2010 akci s názvem „Rozloučení s létem“.

Velké poděkování si zaslouží hlavně paní učitelky, které s dětmi nejen nádherně vyzdobily a připravily zahradu, ale nacvičily s dětmi i krásné tanečky, kterými bylo letošní hrací odpoledne zahájeno. Bylo to opravdu krásné, takže moc děkujeme!!!

A proč píši „hrací odpoledne“? Celá tato akce byla totiž tak trochu vzpomínková - dětem jsme totiž chtěli představit a naučit je či připomenout hry, které hrávali jejich tatínci a maminky v době, kdy sami byli dětmi. Takže si lhotecká dítka mohla zahrát tzv. školku s míčem, zaskákat panáka, velký ohlas měla hra na Ovečky nebo Cukr-káva-limonáda. Hlavně větší děti si zařádily při hrách Krvavé koleno a Honzo, vstávej! Ale abychom nemluvili pouze o dětech – i dospěláci si během odpoledne některé z uvedených her s velikou chutí zahráli! J Navíc si všechna dítka, která se tohoto odpoledne zúčastnila, na památku odnesla náramek z céček – také připomenutí dob minulých…

Koho hraní omrzelo, mohl si zatančit (hudbu letos obstarával DJ Marek Voženílek – také velké díky!) nebo si půjčit přichystané koloběžky, odstrkovadla a šlapadla, no a že z tolika činností vyhládne, to je přece jasné! Proto si děti u ohýnku opekly „buřtíka“ nebo zakously něco sladkého, co upekly a dodaly maminky.

Pokud mi dovolíte hodnotit, bylo to zkrátka příjemné setkání dětí i rodičů, s trochou sportu, s velkou kupou zábavy a dětské radosti! A za mě směřuje ještě poděkování maminkám, které přišly s nápadem oživit a nenechat zapomenout zmiňované dětské hry a navíc tento nápad přenesly do reality – jmenovitě Lucce Geldoňové a Radce Bezvodové. No a samozřejmě nesmíme zapomínat na všechny naše milé paní učitelky ze školky – opravdu za vše moc děkujeme!!!

Doufejme, že každé dítko i dospělák si z tohoto odpoledne odnesl hlavně dobrou náladu a že i za rok se při nějaké podobné akci u školky zase všichni sejdeme!

PK

—————

Zpět


Kontakt

Rodinné a mateřské centrum Lhota pod Libčany

Lhota pod Libčany 57 50327 IČO: 22737791

rmc-lhotapodlibcany@seznam.cz