Rok 2012

Rodinná drakiáda V. ročník

  

Již tradiční by se dalo nazvat pořádání Rodinné drakiády. Letošní pátý ročník vypovídá o tom, že tato akce je u dětí i dospělých velmi oblíbená a počet účastníků to jen potvrzuje. Letošní drakiádu navštívilo na lhoteckém hřišti v sobotu 13.10.2012 bezmála 60 dětí zaregistrovaných s dráčky, některé byly ještě malinké v kočárku a tak jsme napočítali dohromady až 140 účastníků všech generací.

Sluníčko nám opět svítilo, což o to, jen ten vítr zase někam odletěl. Užívali jsme si proto krásného babího léta, sem tam k nebi vyletěl nějaký poslušný dráček, který si dal říct po úporném přemlouvání a snažení majitele a tak děti soutěžily, plnily úkoly a lítaly po hřišti i bez dráčků, spokojené, že tu mají své kamarády. Když dorazila šikovná paní s malováním na obličej, ač je tato atrakce již dostupná na mnoha akcích, začaly se děti štrůdlovat do dlouhé řady, aby se nechaly zkrášlit a trochu si od běhání odpočinuly.

K dispozici bylo občerstvení, které letos díky maminkám, bylo velmi pestré a bohaté, co se upečených dobrot týká. Za to jim velký dík a poděkování následně směřuje i dalším pekařkám J, které znovu upekly dětem medaile tentokrát v podobě perníkových smajlíků. Letos bylo každé dítko oceněno právě smajlíkem a diplomem za účast na drakiádě, protože jsme došli k závěru, že nelze hodnotit jednotlivě. Ocenění patří každému, kdo dorazí s dráčkem a dobrou náladou, toť pro nás největší odměnou. Díky spokojeným ohlasům víme, že tato tradice bude mít ještě dlouhého trvání, vždyť co je krásnějšího než spokojené dítko a usměvavý rodič…hřejivý pocit, že někam patříme, že jsme spolu a máme po boku přátele.

Blížím se k závěru…i závěr drakiády na hřišti byl pro děti velkým zážitkem. Kde se vzala tu se vzala…baba si přiletěla J Čarodějnice na koštěti prohánějící se vzduchem, řízená na dálku, lákala děti, aby ji dohonily…ty, ač se snažily ze všech sil a prolítaly celé fotbalové hřiště…neměly sil na strojek schovaný v modelu ježibaby. Chtěla bych velmi poděkovat majiteli, který ochotně tuto bezvadnou atrakci dovezl a umožnil nám tím hezkou podívanou a závěrečný let na konci naší drakiády.

Proto létání zdar a za rok na drakiádě naviděnou!!!

 

KH

 

 

 

 

Tříkrálová sbírka 2012

Zde je foto lhoteckých tří králů, kteří pomáhali při Tříkrálové sbírce pro Charitu Hradec Králové. Byli jsme velmi mile překvapeni, jak vřele nás občané Lhoty vítali a přispívali do kasiček. Škoda jen, že nebylo možné obejít celou obec, i tak jsme po dvou hodinách vymrzli a vyfoukali tak, že jsme roztávali v peřinkách dlouho do noci. Příští rok zkusíme přemluvit další ochotné rodiče s dětmi, protože tak hezký pocit z vykonané pomoci druhým a potřebným nás bude hřát hodně dlouho.
Kateřina Holická.

           
 


TANCOVAČKA IV.

Malá ochutnávka fotek od Péti Zajíčkové: 

Pokud máte také foto dokumentaci, pošlete, rádi zveřejníme.